Často se ptáte...

Jaký je Váš koncept?

Jsme první pohybovou školkou v ČR. Vedeme děti k pohybu a zdravému životnímu stylu. Máme plno sportovních aktivit, nechybí nám dětská jóga ani sportovky jako takové. Děti se učí fungovat v teamu, pomáhat si a táhnout za jeden provaz, zároveň jim dáváme směr k tomu, co je může jako starší bavit a ovlivňovat. Cílem naší školky je vytvořit v dětech přirozený vztah k pohybu.

Koncept je pečlivě vymyšlený ve spolupráci s předními pedagogy a sportovci. Jsme členy České asociace dětské jógy, dále organizace Děti na startu a pravidelně k nám jezdi fyzioterapeut, který zná naše děti. Koncept odpovídá tomu nejlepšímu, co momentálně můžeme nabídnout dětem předškolního věku. Zároveň si uvědomujeme podstatu toho, že největší rozvoj a budoucí fungování u dětí je ovlivněné nejvíce do věku 3 let. Jsme srdcaři, a chceme, aby naše školka byla pro děti opravdu druhým domovem. Chceme jim poskytnout to nejlepší možné vzdělání, náruč plnou lásky a místo, na které budou vždy vzpomínat v tom nejlepším. Naši nejmenší jsou silní tygříci, kteří si dokážou poradit nejen ve školce, ale i v budoucím životě… 

 Jak přistupujete k dětem?

Kapacita naší školky je opravdu omezená, a proto máme prostor i čas se dětem věnovat individuálně. To je bonus, který dnes málokdo může nabídnout. Po čase už každého tygříka známe, víme, jak na něj, co má rád a jak ho motivovat a posouvat dál. Každá paní učitelka pečuje o max. 4 tygříky. 

Chci přihlásit tygříka, jak to mám udělat?

Stačí přes naše webové stránky poslat přihlášku, na základě, které budeme evidovat Váš zájem. Následně se s Vámi domluvíme na podrobnostech a uděláme Vám prohlídku školky. Tam Vám také předáme všechny potřebné formuláře, které je potřeba vyplnit. Vyplněné formuláře je potřeba odevzdat před zahájením docházky do našeho Tygříkova. Vaše přihláška se stává závaznou po zaplacení rezervačního poplatku ve výši 3.000,-Kč. Tato částka Vám následně bude ponížena při platbě prvního školkovného. 

 Od kolika let berete nové tygříky? 

Děti bereme od 3 let, ale hodně to záleží na samotném tygříkovi, protože každý je v tomto věku úplně jiný. Záleží to na individuální domluvě. Ze začátku u malých dětí doporučujeme chodit do školky třeba jen na dopoledne, či odpoledne a postupně, až dojde k procesu adaptace přizpůsobovat docházku. Jde nám o to, aby se každý tygřík cítil u nás hezky, aby byl spokojený. Na své si u nás však přijdou i starší děti.

Kdy máme přivézt svého tygříka?

Otevřeno máme od 7:30, ale pokud potřebujete k nám dát tygříka již dříve, snažíme se po domluvě rodičům vyjít vstříc. Nebojte se nás zeptat a určitě vymyslíme řešení, které Vám bude vyhovovat.  Denní program začíná v 8:30, do této doby je potřeba tygříka přivézt. Školka se zavírá v 16:30, pak zde pokračují kroužky, které jsou otevřeny i pro veřejnost. 

Kolik nás to bude stát?

Cena se pohybuje podle toho, kolikrát v týdnu k nám tygřík chodí. Máme program jak dopolední, tak celodenní. V rámci školkovného máte u nás k dispozici kroužky, které probíhají dopoledne v naší školičce. Cena je již konečná, máte v ní zahrnuté i výlety, externí pedagogy a specialisty a další. Obědy se hradí zvlášť, je to z toho důvodu, že v případě nemoci si můžete oběd odhlásit. 

 Ročně si můžete odečíst slevu na daních ve výši až 12.000,-Kč

Jak je to s různými akcemi či výlety?

Společně zažijeme plno akcí celý rok. Čeká nás narozeninová oslava každého tygříka, tematické týdny s pohybovým zaměřením. Slavíme Den matek, Den otců a samozřejmě Den dětí. Do školky za námi jezdí kamarádi a mají odborné i zajímavé workshopy. Čeká nás zimní i letní olympiáda, karneval se spoustu překvapení, velikonoční tvoření, Vánoce a plno dalších akcí.  

Kam chodíte ven, máte vlastní zahradu?

V docházkové vzdálenosti 100 metrů máme od naší školičky venkovní hřiště, kde se tygříci mohou vydovádět, hřiště je oplocené, jsou zde nově udělané dopadové plochy a nehrozí zde žádné nebezpečí.  Dále využíváme nedaleký les. V blízkosti máme základní školu, kde máme odpoledne k k dispozici školní hřiště. Okolí naší školky je krásné, a tak můžeme chodit na procházky a do přírody. Dbáme na to, aby tygříci chodili ven každý den a měli tak možnost poznávat okolní svět a zažít plno dobrodružství v přírodě. 

Jak je to se spaním, musí děti spát?

Připravenou postýlku máme pro každého tygříka. Před spinkáním si čteme pohádky, naše paní učitelky tygříky pohladí po vláskách a můžou hezky spinkat. Když někdo nechce odpočívat, tak to nevadí, děti nenutíme, sedneme si k němu a čteme si pohádky společně.  

Jak je to s posledním rokem před zahájením povinné školní docházky?

Tygříci k nám mohou chodit až do zahájení povinné školní docházky, není s tím žádný problém, ba naopak, máme čas se dětem opravdu věnovat a naučit je potřebné věci. Před samotným zápisem je potřeba dojít na jedno dopoledne do státní školky a ukázat, že tygřík je schopný fungovat i v jiném kolektivu. Pro děti předškolního věku máme individuální vzdělávací plán. 

Jak je u Vás zajištěna bezpečnost?

Splňujeme nejpřísnější normy, jak z hygienického hlediska, tak všechny povinnosti na základě zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě. Prostory naší školky jsou upraveny tak, aby splňovaly ty nejvyšší bezpečnostní kritéria. Při samotné práci má každá paní učitelka na starost 4 děti, takže má čas se jim věnovat a snižuje se riziko nebezpečí. Hračky v naší školce jsou dle norem, kupujeme je spolu s certifikátem. 

Dostanu nějaké hodnocení svého tygříka, jak se mu u Vás daří?

Každý pátek od nás dostanete mailík, ve kterém uvidíte, co se u nás daný týden událo a co jsme se naučili. Jsou to takové horké týdenní novinky z naší školky. Na začátku určitého období od nás navíc dostanete sepsanou zprávu o tom, jaký pokrok udělal Váš tygřík.  

Je něco, co potřebujete ještě vědět? Tak se na nás neváhejte obrátit na email: info@neposednytygrik.cz, případně tel.: 777 994 732.  Jsme tu pro Vás a rádi se vším poradíme. 

Budeme se těšit na Vás i malé tygříky.

Tohle je tutovka!

Chceš ke mě do školky?

Tohle je tutovka!

Chceš ke mě do školky?